7.4.30

Rehabilitační trénink v dysfunkcích kolenního kloubu

10.-11.12.2022
AKORD & POKLAD s.r.o., náměstí SNP 1, Ostrava-Zábřeh
Cena: 7 500 s DPH

Charakteristika kurzu

Dr Bartosz Rutowicz:

“V obecné rovině je fyzioterapie na velmi vysoké úrovni. Terapeuty prováděné techniky a metody jsou dovedeny téměř k dokonalosti. V takovém případě je nasnadě otázka: kde hledat cestu ke zlepšení léčby ortopedického pacienta? Dle mého názoru v oblasti tréninku. Myslím si, že my jako fyzioterapeuti nemáme dostatečné vědomosti v této oblasti. Nezbytné je vzdělávání se v tomto směru, protože chybějící informace z této sféry zpomalují proces léčby.”

Mgr Sebastian Krawczyk:

“Celou dobu přicházejí ke mně pacienti po operaci kolenního kloubu. Přestože již mají ukončenou léčbu, se většina z nich potýká s bolestí, omezením rozsahu pohybu nebo nedostatečnou svalovou sílou. Důsledkem je neúplné zotavení a následná rezignace ze svých oblíbených pohybových aktivit. Moje profesní zkušenost potvrzuje fakt, že většina úrazů v oblasti kolenního kloubu vyžaduje posílení terapeutického působení dobře připraveným a provedeným tréninkem. Takový přístup léčby umožňuje rychlý návrat ke zdraví, pohybové aktivitě nebo návrat do profesionálního sportu. Zároveň přináší dlouhodobý efekt. Náš autorský koncept práce s pacientem vede k tomu, že jsou pacienti po ukončené léčbě zdatní, silní a zejména jsou si vědomi jakou roli a vliv má trénink na jejich organismus”.

Bartosz Rutowicz doplňuje:

“Právě z toho důvodu jsme připravili následující školení. Uděláme maximum, co je v naších silách aby každý účastník dostal nezbytné informace pro plánování a vedení tréninkového procesu ortopedického pacienta u následujících dysfunkcí: “skokanské koleno”, “běžecké koleno”, patelofemorální syndrom, a také po chirurgických zákrocích v oblasti kolenního kloubu (menisektomie, sutura menisku a plastika předního zkříženého vazu – LCA). Do této chvíle se  v průběhu více než 11 let kurzů Rehalab Academy a Fyziokurzy.cz zúčastnilo více než 12 000 fyzioterapeutů a lékařů z Evropy, USA a Asie. Proto ručím za vysokou meritorickou úroveň našeho kurzu. Srdečně zvu jménem svým a také Sebastiana a Seweryna”.

Myšlenka kurzu a jeho rozsah:

Toto školení je výsledkem velmi úzké, téměř 10ti-leté spolupráce v oblasti fyzioterapie a  motorického tréninku Bartosza Rutowicze Phd – zakladatele a majitele Rehalab Academy, Mgr. Seweryna Krzywoně – zakladatele a majitele Fyziokurzy.cz a Mgr. Sebastiana Krawczyka – zakladatele a majitele Move for Healtr. Během každodenní práce s ortopedickými pacienty celou dobu hledají nové možnosti v rámci rekonvalescence.

Celou dobu si kladou otázku: Jak dosáhnout vyšší úrovně, pokud jde o efektivitu práce?

Všimli si, jak velké jsou motorické rezervy ortopedického pacienta, a jak může precizní, uvážený a dobře naplánovaný rehabilitační trénink posunout pacienta na vyšší úroveň.

Program kurzu

Témata, které budeme probírat:

  • Jaká jsou vybraná cvičení pro danou patologii v oblasti kolenního kloubu (plastika předního zkříženého vazu – LCA, menisektomie a sutura menisku, patelofemorální syndrom, “běžecké koleno”, “skokanské koleno”)?
  • Optimální držení těla a výchozí poloha při cvičení. Proč je důležitá a jak by měla vypadat?
  • Je silný střed těla nebo tzv hluboký stabilizační systém základ nebo doplněním při tréninku – nácvik základních cviků pro posílení břicha.
  • Je trénink na nestabilních plochách základem nebo součástí rehabilitačního tréninku?
  • Je bolest poplach s nadpisem STOP nebo jen signál a informace?
  • Je nutné vlastnit drahé pomůcky nebo stačí jen minimální vybavení, nebo žádné?
  • Jak plánovat rehabilitaci a trénink v závislosti na aktuálním stavu pacienta, jeho možnostech a pohybových omezeních?

Cíle kurzu

Cílem kurzu je nácvik provádění techniky cvičení, získání schopnosti je vyučovat a předat klientům, dále komplexní plánování a vedení procesu rekonvalescence pacientů s různým typem dysfunkce v oblasti kolenního kloubu.

Školitel

Kdo kurz vede?

Sebastian Krawczyk Msc

V roce 2011 jsem ukončil Akademii tělesné výchovy v Krakově. O rok později jsem založil svou firmu Move for Health. Pracuje hlavně se sportovci a lidmi po ortopedických úrazech v neustálém kontaktu s ortopédem a fyzioterapeutem. Jsem sportovním instruktorem (snowboard, gymnastika, úpolové sporty). V roce 2017 jsem součástí elitní skupiny lektorů mezinárodní školy Stronfirst – The School of Strentght. Jsem instruktorem SFG1 – StrongFirst Girya i SFB – Strongfirst Bodyweight Training.

Jsem sportovcem 20 let. Během své kariéry v boxu a kick-boxingu v létech 1999-2003 jsem získal několik medailí na celostátních soutěžích v Polsku. Byl jsem rovněž členem juniorské polské reprezentace. Nejcennější moje úspěchy jsou:

Mistr Polska (Junior) Kick-Boxing 1999

Vicemistr Polska (mládež) Kick-Boxing 2002, Vicemistr Polska (mládež) Kick-Boxing 2002.

Celou dobu se vzdělávám, školí a neustále trénuji. Zastávám názor, že pohyb přináší víc kladů, než obecně předpokládáme. Je nezbytný pro tělo i duši, je nejlepší prevenci úrazů a pomáhá při návratu do plného zdraví. Momentálně je mi nejbližší trénink v systému  Hardstyle Kettlebells, horské běhy a zdravotní trénink.

Bartosz Rutowicz PhD, PT, MDT

REHALAB POLSKO, SLOVENSKO A ČESKÁ REPUBLIKA

Fyzioterapeut, zakladatel Rehalab Academy, autor klinických kurzů věnovaných diagnostice a terapii dysfunkcí v oblasti kolenního, ramenního, hlezenního a kyčelního kloubu. 17 let zkušenosti s práci u ortopedických pacientů a sportovců. Již 11 let se dělí svými vědomostmi při výuce na školeních, je asistentem na Katedře anatomie Collegium Medicum Jagieloské univerzity v Krakově, člen Polského anatomického sdružení.

Seweryn Krzywoń Msc

20 let klinické praxe u ortopedických a neurologických pacientů v Nemocnici Třinec

První certifikovaný lektor Rehalab Academy

člen revizní komise Unify ČR

garant praktické části specializačního vzdělávání fyzioterapeutů v České republice “aplikovaná fyzioterapie”.


Určení:

V ceně je zahrnuto:​

Závazná registrace
do kurzu: Rehabilitační trénink v dysfunkcích kolenního kloubu

NEPŘEHLÉDNĚTE!


Po odeslání kontaktních údajů Vás budeme
kontaktovat ohledně provedení platby
a potvrzení volných míst ve vámi
vybraném kurzu.